Нов дизел за Тойота

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 17:09

nowyaris написа:...Отделно дето мутра в Приус не си спомням да съм виждал.А съм виждал много мутри tooth.gif .
Да ти пратя моя снимка в Приуса. tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 17:20

martod написа:
prius 3 написа:Дали има смисъл от дизелите в този клас при наличието на Аурис Хибрид! Отговора се намира в тази статия, която потвърждава много неща, които съм споменавал, казвал и писал до сега. Много хора подхождат предубедено и с недоверие, но написаното в АБ, би трябвало поне малко да им промени погрешната нагласа. Наблягам на това:
А дали има смисъл, в тема за дизелови мотори да ми хвалиш хибриди .. tongue.gif
Кой си е свикнал с дизела и звезди да му сваляш от небето, хибрид няма да си вземе .. wink.gif
За 24 г. и над 15 коли съм имал само две бензинки, друго всичко е дизел и дори да свърши нафтата по бензиностанциите ще си бъркам сам гориво и ще си карам дизел .. biggrin.gif
Ако направят дизелов хибрид, вече мога да се замисля за евентуална смяна .. cool.gif
А дали има смисъл в темите за хибридите повечето мнения да са за дизели? :whistle:
Е аз, като имам и бензинова и хибрид и дизел? Кво пра'им? Е не съм вероятно предубеден и вероятно имам някаква представа и то реална. Рядко съм оставал 1 кола, а през повечето време съм имал по 2-3-4. Бройката не е следя, но са над 20. Би трябвало да знаеш, че консервативните хора не движат света, а го правят прогресивните. Така, че си карайте САМО нафтовите печки със здраве. Все си мисля обаче, че сред вас има по-широко скроени хора, които биха пробвали нещо различно. Вече има няколко в този форум, които го направиха, но май спраха да пишат, като видяха отношението на заклетите дизелджии. То и на мен някой ден може да ми писне, но за сега ми е забавно. biggrin.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от slowtraveler » 19 Мар 2014 17:33

prius 3 написа:... Все си мисля обаче, че сред вас има по-широко скроени хора, които биха пробвали нещо различно...
Ъхъ... След 20 и няколко години каране на бензинки, реших да взема дизел.... Това смята ли се? boxed.gif boo.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от nowyaris » 19 Мар 2014 17:59

prius 3 написа:
nowyaris написа:...Отделно дето мутра в Приус не си спомням да съм виждал.А съм виждал много мутри tooth.gif .
Да ти пратя моя снимка в Приуса. tooth.gif
Доста пишеш за мутра . И такава не бях виждал .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 18:19

slowtraveler написа:
prius 3 написа:... Все си мисля обаче, че сред вас има по-широко скроени хора, които биха пробвали нещо различно...
Ъхъ... След 20 и няколко години каране на бензинки, реших да взема дизел.... Това смята ли се? boxed.gif boo.gif
'айде и ти си в групата от мен да мине! tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 18:20

nowyaris написа:
prius 3 написа:
nowyaris написа:...Отделно дето мутра в Приус не си спомням да съм виждал.А съм виждал много мутри tooth.gif .
Да ти пратя моя снимка в Приуса. tooth.gif
Доста пишеш за мутра . И такава не бях виждал .
И ти ли искаш снимка... tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 18:34

И сега малко по темата, че офтопика май стана много. Та немците в различни статии, които прочетох (преразказвам в синтезирано), че двигателят за този автомобил е доста муден, шумен и с големи вибрации. Така се усеща до 100 км/ч, а след това звука му се заглушава от шума на гумите и вятъра. Преди 10-тина години Тойота са давали на Мини дизелов двигател от Ярис, а сега БМВ прави същото за Тойота.
Цялата работа според мен е стратегия и някакви други цели, а не вземането на нещо, което си заслужава от към показатели и характеристики. Смятам, че новите дизели на Хонда 1,6 и на Рено/Нисан 1,6 са доста по-добри предложения. Дори бих предпочел 1,6 ТДИ на Фолксваген пред точно този на БМВ/ПСА.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от nowyaris » 19 Мар 2014 19:50

Да ти пратя моя снимка в Приуса. tooth.gif[/quote]
Доста пишеш за мутра . И такава не бях виждал .[/quote]
И ти ли искаш снимка... tooth.gif[/quote]
Стегни се,ти снимка само на мене си предлагал biggrin.gif .Иначе да знаеш от мене - Пежо/Ситроен лош дизелов двигател нямат.Ако от БМВ са осрали нещо,това е друг въпрос.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от slowtraveler » 19 Мар 2014 20:17

prius 3 написа:...двигателят за този автомобил е доста муден, шумен и с големи вибрации. Така се усеща до 100 км/ч..
Че те дизелите и хибридите не се движат над тази скорост за да са икономични :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от martod » 20 Мар 2014 09:27

nowyaris написа:Иначе да знаеш от мене - Пежо/Ситроен лош дизелов двигател нямат.
Ама и хубава турбина нямат, от мен да знаеш .. biggrin.gif Само на 2.0 HDI е що годе стока, другите ги сменят като чорапи .. tongue.gif smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Vesko » 20 Мар 2014 09:35

slowtraveler написа:
prius 3 написа:... Все си мисля обаче, че сред вас има по-широко скроени хора, които биха пробвали нещо различно...
Ъхъ... След 20 и няколко години каране на бензинки, реших да взема дизел.... Това смята ли се? boxed.gif boo.gif
Аз май само на газ не съм карал... е и на вдородна клекта.... на згъстен въздух tooth.gif
Аама съм тествал бенззин дизел и хибрид :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от slowtraveler » 20 Мар 2014 11:53

Vesko написа:
slowtraveler написа:
prius 3 написа:... Все си мисля обаче, че сред вас има по-широко скроени хора, които биха пробвали нещо различно...
Ъхъ... След 20 и няколко години каране на бензинки, реших да взема дизел.... Това смята ли се? boxed.gif boo.gif
Аз май само на газ не съм карал... е и на вдородна клекта.... на згъстен въздух tooth.gif
Аама съм тествал бенззин дизел и хибрид :)
Абе и аз бях карал дизелак (и съм тествал хибриди), ама трябваха над 20г за да избледнее яркия спомен от стар дизел, та да рискувам пак с печка tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от jim_beam » 10 Апр 2014 20:57

тук започнаха да рекламират новия двигател(bmw)като made in austria.тук доста време правиха бмв дизели в бившите заводи на пух,собственост на милиардера франк стронах и неговата магна империя.немците тъкмо се жалват,че версото с такъв мотор струвало точно толкова,колкото и със 2.0 д4д.един вид по-малка мощност пък същата цена.а разхода бил към 6л с много дефензивно каране.какъв ли трябва да е келепира за тойота... mellow.gif
като че ли всичко,нагодено за европейския пазар,не е 100% читаво,ама това си е мое мнение(като си гледам омасления картер например и не само)... bash.gif
да видим масларниците на бмв докъде ще стигнат.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от scorpion » 12 Апр 2014 10:00

Е Джими, ако не се лъжа имаш специално отношение кън полската сглобка на 2.2 дизелака и 6 ск.кутия, така че ето ти повод за радост biggrin.gif

Шегичка.... но иначе някъде из Ауто билда четох, че този дизел на БМВ бил по динаничен и тих и пасвал добре rolleyes.gif

Dimitar.
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Май 2018 10:56
Местоположение: Шумен
Автомобил: Авенсис, T27

Нов дизел за Тойота

Мнение от Dimitar. » 29 Юни 2022 17:10

Да изтупам темата от праха.
Загледал съм един Аурис с този двигател, дизел 112 к.с., мина доста време от излизането на двигателя, някой би ли споделил преки впечатления -- добре ли върви, някакви характерни "болести"?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта