Ксенон за Аурис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 13 Сеп 2013 12:47

Здравейте колеги, смятам да заменя халогените с ксенон на Toyota Auris 2008 ... Попитах в Монца ООД представител на Toyota за Благоевград, но ми отвърнаха че там не правят подобни услуги.. Поразтърсих се из форумите, обогатих малко общата си култура, но все още немога да взема решение за марка. Точно и затова имам нужда от помощ.. От това което разбрах ( което не е много biggrin.gif ) спрямо бюджета ми от около 500 лв които мога да отделя за ксенон, да взема Luxima.. Ще бъда благодарен ако някой разбиращ повече ми помогне с 1 коментар дали избора ми е правилен или има и друг вариант happy.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от zi_zi_top » 13 Сеп 2013 18:38

Смени само крушките с Osram Night Breaker Plus и пак ще си говорим.
http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp
С 500 лв. ще си купуваш такива крушки в следващите 20 години. cool.gif

П.С. А ако гониш само дизайнерска цел, решението ти е COOL BLUE INTENSE
http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp
Свети точно като заводски ксенон.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Me4oKyX » 13 Сеп 2013 23:31

500 лв за комплекг ксенони ... това беше преди почти 10 години ... когато прохождаше масовия ксенон, но дори тогава комплект наистина качествен беше 400лв с ДДС и 1 година пълна гаранция. Сега за 300-350лв можеш да имаш ксенон на къси светлини и на фаровете за мъгла. При това цената пак е с 1 година гаранция (пълна/без ограниичения) и с ДДС. Цвят на късите светлини 4300, 5000 или МАХ 6000К. Иначе тези крушки, които споменава Зизе са хубави, но не карат дълго време, а и хубавия ксенон свети по-добре. А и при Ауриса няма никакъв проблем със заслепяване на насрещните водачи.

Ако имаш други въпроси - питай, но имай предвид, че Луксима не е това, коета бяха......

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от zi_zi_top » 13 Сеп 2013 23:50

Me4oKyX написа:... Иначе тези крушки, които споменава Зизе са хубави, но не карат дълго време, а и хубавия ксенон свети по-добре......
Osram Night Breaker Plus издържат 1,5-2 години без проблем при ежедневно използване. Смяната им отнема 1/2 час и не се преправя нищо по инсталацията.
Ксеноновите крушки също горят, а цената на резервните не е много приятна. wacko.gif

В крайна сметка нека човекът си реши! Аз дадох по-просто и евтино решение на проблема, което не отстъпва по дизайн и осветеност.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Me4oKyX » 14 Сеп 2013 00:21

2 крушки Осрам са към 40-50лв - не помня точно. Две нови ксенонови са 60лв с една година гаранция, като карат спокойно над 3000 часа, което е над 2 години при повечето шофьори. А точно при Ауриса смяната на кой от двата вида крушки е еднакво лесен, защото е с Н11 крушка, която се врътка и излиза, после пак с една врътка си е на мястото.

Osram Night Breaker са много добри крушки, може и да карат повече, прост повечето клиенти не споделят такова дълголетие...

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 14 Сеп 2013 17:48

Me4oKyX написа:Ако имаш други въпроси - питай, но имай предвид, че Луксима не е това, коета бяха......
Ясно, в момента към коя марка би ме насочил ( Филипс, Осрам, Луксима ) ? С мисълта, че търся възможно най-качественото до тази цена, за да не се налага да повтарям и потретвам покупката. Да изглежда добре и да подобри видимостта smile.gif

Изцяло от това се интересувам каква да бъде марката или от кой дилър да ги взема... навсякъде много мнение по въпроса и е трудно да се ориентираш, затова имам нужда от малко помощ
Последно промяна от Muste на 15 Сеп 2013 05:51, променено общо 2 пъти.

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 14 Сеп 2013 17:50

zi_zi_top написа:Смени само крушките с Osram Night Breaker Plus и пак ще си говорим.
http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp
С 500 лв. ще си купуваш такива крушки в следващите 20 години. cool.gif

П.С. А ако гониш само дизайнерска цел, решението ти е COOL BLUE INTENSE
http://www.osram.com/osram_com/products ... /index.jsp
Свети точно като заводски ксенон.
:thumbsup: :thumbsup: Благодаря, ще го имам предвид !

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от biro » 14 Сеп 2013 18:15

Да се сравнява ОСРАМ cool blue или nightbreaker с ксенон е несериозно w00t.gif Cool Blue го докарва на цвят, но не и на интензитет.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 14 Сеп 2013 18:27

Hеслучайно e казал:
zi_zi_top написа:А ако гониш само дизайнерска цел, решението ти е COOL BLUE INTENSE

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от biro » 14 Сеп 2013 18:40

И е казал
Смени само крушките с Osram Night Breaker Plus и пак ще си говорим.
Покарай малко с Night breaker, после сложи ксенон и си говерете пак :thumbsup:
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 14 Сеп 2013 18:47

Нямам такива намерения, ще слагам ксенон smile.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от slowtraveler » 15 Сеп 2013 09:16

Колега, предполагам, че си проверил и си събрал достатъчно информация...
Но все пак сигурно знаеш защо представителя на Тойота ти е отказал монтажа на допълнителен ксенон....
Защото поставянето на такъв ксенон на твоя автомобил най-вероятно е незаконно, технически неиздържано, и неотговарящо на европейските изисквания за монтаж на ксенон...
Изискванията са прости:
1. Фар, предназначен за газоразряден светлинен източник, обозначен с DCR (биксенон) или DC( ксенон само на късите) или DR( ксенон само на дългите)
2. Автоматична нивелация на фаровете...
3. Автоматично измиване на фаровете...

Изискванията са такива, защото при неспазването им се заслепяват насрещните автомобили...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Muste
Мнения: 17
Регистриран на: 11 Мар 2013 21:33
Местоположение: Благоевград

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Muste » 15 Сеп 2013 19:04

Като изключим факта че има автоматична нивелация на фаровете и автоматично измиване на фаровете... с добра регулация няма да има проблем с заслепяването насрещното движение smile.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Vesko » 15 Сеп 2013 19:52

[quote="Muste"]Като изключим факта че има автоматична нивелация на фаровете и автоматично измиване на фаровете... /quote]

И това на фаровете замъгла, където ще се слагат ксеноните?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: Ксенон за Аурис

Мнение от Hursa » 15 Сеп 2013 23:20

Имате автоматична нивелация и измиване на фаровете? Това стандартни екстри ли са?
Иначе аз като питах тойота Венци предлагаха поставяне на ксенон със запазване на гаранцията на автомобила. Мисля, че питах и в София, май и те предлагаха, но не помня. Май има и ксенонови фарове за ауриса, но у нас не се предлагаха, само с 2.2 дизела. Готов съм да си платя до 3 хиляди за такива фарове, но вероятно е доста по скъпо, ако въобще е възможно.
Osram Night Breaker бях слагал на пежото, разлика почти не усетих. Но стъклата на фаровете бяха сравнително зле. Като време издържаха малко, но пежата си горят крушките.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NNNikolov1983 и 61 госта