Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от astranom » 14 Яну 2022 17:16

За мое съжаление подобни пастирания и бърза вакса може би е добре да се правят на закрито, защото докато сложа бързата вакса на капака, останалата част от колата ще е вече напрашена и кърпата ще работи като шкурка. Krachunov, ти как го правиш, на закрито ли?

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 14 Яну 2022 18:56

И на открито и на закрито съм правил. Предимно на открито и не съм имал ядове. Ако времето не е ветровито, нямаш ядове с праха. Също така зависи и къде. Аз където го правя е голям паркинг и няма такава драма с праха. Плюса на закрито е че не те пече слънце...лятото.
Но така или иначе се втренчваш в детайла ако има нещо абразивно би го видял. Последните два пъти пастиране (не с бърза вакса ами другата) са били или на открито или след измиване и подсушаване след което минах около 700-800 метра по улиците. След което с апликатора не съм имал ядове. Все пак минаваш целия детайл с малки кръгообразни движения БИХ забелязал... Ако имаше абразив би надрало мамата си джаса но към момента не съм имал този проблем. А и гледам разбира се.

Доикато сме на тема боя, да питам. Някой ползвал ли е едни коректорчета на тойота. Поръчват се според конкретен цвят.

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GringoBG » 14 Яну 2022 21:19

Това с остатъците от вода върху лака на боята си мисля е валидно ако живееш в район с варовита вода. В София водата мисля е ОК откъм това. Отделно колко да седи по лака... Добре е колата да се мие често. Над нулата ли е, мия я (изплаквам) един път на седмица, и всичко си пада сравнително лесно само на вода или сега зимата, безконтактно с препарат. Препарата оставя леки следи, по-скоро.
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 15 Яну 2022 08:20

Krachunov, коректорчетата съм ползвал- комплекта с 2те шишенца, боя+лак. Не става баш естетично, личи си корекцията винаги. Единственото, което постигаш е да не забелязва от далече, че боята има дефект (най-видно при бялата боя, на която при всеки удър от камаче по предната броня, например, лъсва черната пластмаса отдолу- ужасно е, откровено Лексусът ми е първата и последна чисто бяла кола).
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 15 Яну 2022 08:48

GringoBG написа: 14 Яну 2022 21:19 Това с остатъците от вода върху лака на боята си мисля е валидно ако живееш в район с варовита вода. В София водата мисля е ОК откъм това. Отделно колко да седи по лака... Добре е колата да се мие често. Над нулата ли е, мия я (изплаквам) един път на седмица, и всичко си пада сравнително лесно само на вода или сега зимата, безконтактно с препарат. Препарата оставя леки следи, по-скоро.
Това с остатъците по боята го играх в първо лице единствено число.
Автомивките нямат право да ползват вода от водопреносната мрежа и би трябвало да са със собствен водоизточник.
Освен варовик, сигурно има и други примеси във водата, но резултата е на лице. И седи все едно изсухнала капка вода...с тази рязлика че няма махане сваляне... вероятно ако отидеш на полиране с по - груби методи от полиш ще изчезне...ама да свалям слоеве лак заради това...няма логика.
Конкретно мивката на омв до джъбо беше. От тогава ходя само на такива,които имат осмозна или демирелизирана вода... (или както се пише )

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GringoBG » 15 Яну 2022 09:18

Има ли такива автомивки по източния край на София? Младост, Хаджи Димитър, Левски...?
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 15 Яну 2022 11:03

В МОЛа на Цариградско шосе съм си мил колите преди години и не ми е правило впечатление да остава варовик. Отделно на това имаше една автомивка в МОЛа на Стамболийски, от скоро каза баща ми, че се били преместили в Бизнес парка на Младост (къде точно...не знам, може би може да се проучи из нета). Откровено това е за мен най-добрата автомивка, на която съм попадал изобщо в живота ми- без значение дали външно, вътрешно, полиране или оране на седалки, обработка на кожа или каквото и да е. И цените бяха ОК!

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 15 Яну 2022 11:25

Тук в софия няма никакъв варавовик на село до Стара Загора като съм мил колата още преди да изсъхме побелява ама все едно я пръскаш колата с мръсна вода и ако не забършеш все едно не си мил ваобще, тук в софия аз мн рядко подсушавам остават следи от водата но са нищожни
Toyota Corolla 1.6 e210

Enwor
Мнения: 173
Регистриран на: 19 Мар 2017 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Enwor » 15 Яну 2022 17:55

Осмозна вода има на мивката на паркинга на Била в Младост 1а. Но редовно е навалица.
Corolla 2005 1.6 VVTi 3zz-fe | hatch, SOL
Corolla 2020 Sedan 1.8 Hybrid

imbecile
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Юли 2021 15:33
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA TS 2.0 MY22

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от imbecile » 15 Яну 2022 20:41

https://www.toyotaownersclub.com/forums ... t=1609782
Кратък преглед на новата мултимедия в MY22.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 15 Яну 2022 22:12

Аз съм със старата и съм пристрастен ама на пръв поглед повече ми харесва старата
Toyota Corolla 1.6 e210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Яну 2022 02:49

Volkata написа: 15 Яну 2022 11:25 Тук в софия няма никакъв варавовик на село до Стара Загора като съм мил колата още преди да изсъхме побелява ама все едно я пръскаш колата с мръсна вода и ако не забършеш все едно не си мил ваобще, тук в софия аз мн рядко подсушавам остават следи от водата но са нищожни
Те тук в София ми се появи проблема. Вероятно не е, като Ст.Загора. Но хората да си знаят, какво може да се случи ако не забърсват

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Яну 2022 02:50

imbecile написа: 15 Яну 2022 20:41 https://www.toyotaownersclub.com/forums ... t=1609782
Кратък преглед на новата мултимедия в MY22.
Ауу това че няма физически бутони за мен си е голям минус

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GringoBG » 16 Яну 2022 12:51

Това копче самотно стърчи грозно. Интересното е навигацията. Като включиш телефона може ли да си ползваш Waze или само вградената.
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

Аватар
BladeBG
Мнения: 60
Регистриран на: 17 Ное 2021 01:03
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Corolla 2019 Luxury
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BladeBG » 16 Яну 2022 14:04

GringoBG написа: 16 Яну 2022 12:51 Това копче самотно стърчи грозно. Интересното е навигацията. Като включиш телефона може ли да си ползваш Waze или само вградената.
Като включиш телефона (Android или iOS) не би трябвало да има каквато и да е промяна спрямо предишното поколение (минус физическите бутони) - т.е. можеш да си ползваш Wave и т.н. Разликата е само, когато се ползва вградената мултимедийна система и навигация. Като цяло изглежда, че UI-a е доста по-красив и изчистен ама не изглежда да има някакви различни/нови функционалности.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта