Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Krachunov
Регистриран: 17 авг 2020 08:26
Автомобил: Тойота корола

Мнение от Krachunov » 22 фев 2021 19:06

Mcl написа:
22 фев 2021 18:36
Krachunov написа:
22 фев 2021 18:17
Sandocan написа:
22 фев 2021 17:33
offtopic.gif
Кой пусна тази муха с шкодите?
Преди малко загледах на комшията новата Шкода и там въпросните"тел.шайби"ги нямаше .Можело да се сменя в няколко варианта от волана.Викали му Виртуално табло tooth.gif
от екзекутив нагоре имаш виртуално и в королата
Дори на комфорт е такова, аз като ги разглеждах миналата година в шоурума имаше и комфорт комби и пак беше с виртуален.
д
Възможно е. Аз когато взимах екзекутив до последно мислех, че дисплея ще е аналогивия и с голяма изненада установих, че е от готиния. punk.gif

Dimitar38
Регистриран: 21 апр 2020 15:06
Автомобил: Toyota Corolla 2019

Мнение от Dimitar38 » 22 фев 2021 19:12

Какво да ви кажа, добре са я направили новата Шкода, като са копирали всичко от Corolla. Вгедайте се в детайлите и ще разберете tongue.gif

Потребителски аватар
Sandocan
Регистриран: 31 май 2020 20:09
Автомобил: Служебен

Мнение от Sandocan » 22 фев 2021 19:36

представете си лятото, петък или неделя към нашето черноморие с всички състезатели дето бързат да не им избяга бедрума, ти да отделиш време да ровиш по менюта да си намалиш или увеличиш градусите.
Колега извинявай че те цитирам избрано,но какво ако не друго е предимството на климатроника ако не това да не настройваш постоянно градуси а веднъж.Да речем преди тръгване .Даже на по-умните тези настройки се помнят.
Аз като по -краен ще кажа ,че зиме и лете карам с настройка "авто" 19'целзиеви. tooth.gif
Гледам на Октавиите са почнали да инсталират три-зонов климатроник

Потребителски аватар
stereo_man
Регистриран: 22 юни 2010 18:54
Автомобил: Corolla E210

Мнение от stereo_man » 22 фев 2021 19:46

в интерес на истината климатика на королата е супер. на моменти имам чувството, че ще хвърли някоя снежинка в купето :) и понеже съм с малко дете, ми се налага понякога да правя промени - напр. като се е напекла колата да го пусна по-силно, като заспи детето да го намаля и т.н. Понякога не го пипам с дни, но понякога се съобразявам с детето и внимавам. Зимата като тръгна в по-стъдено време пускам на по-високи градуси, в последствие намалявам. Като вали сняг или дъжд понякога променям и посоката, на която духа - ако се изпотят прозорците да духа в тях и т.н.
така, че не е като да не ми се налага да променям настройките
Corolla E12;
Corolla E210

Mcl
Регистриран: 23 ное 2020 19:21
Автомобил: Corolla ts

Мнение от Mcl » 22 фев 2021 19:50

Ами аз лично доста често променям температурата, съобразявам се спрямо децата затова за мен не е удобно. За вас може и да е щом не променяте.
Мисля ,че доста се отклонихме от заглавието на темата. И ще е хубаво да се по-изчисти темата последните няколко страници.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Потребителски аватар
Sandocan
Регистриран: 31 май 2020 20:09
Автомобил: Служебен

Мнение от Sandocan » 22 фев 2021 20:00

offtopic.gif И защо да се трият мнения.Аз лично не съм съгласен.За какво съм си играл на телефона. :D

Krachunov
Регистриран: 17 авг 2020 08:26
Автомобил: Тойота корола

Мнение от Krachunov » 22 фев 2021 20:19

Mcl написа:
22 фев 2021 19:50
Ами аз лично доста често променям температурата, съобразявам се спрямо децата затова за мен не е удобно. За вас може и да е щом не променяте.
Мисля ,че доста се отклонихме от заглавието на темата. И ще е хубаво да се по-изчисти темата последните няколко страници.
И аз непрекъснато джъткам темперетурата. За това се кефя че е с врътки, става бързо. А по въпроса с детето/жената.
Това беше основна причина да търся двузонов. Като тръгнвм на дълъг път ми беше писнало да редувам топло студено. Вечер особено пусна топло зарафи пасажерите и ми се доспи, врътна на студено да се събудя и те замръзнат.
Допълнително удобство, духалките за задния ред

Mcl
Регистриран: 23 ное 2020 19:21
Автомобил: Corolla ts

Мнение от Mcl » 22 фев 2021 21:21

Я виж ти какво се случва.
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... uvaneto-mu
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

IvGor
Регистриран: 16 окт 2018 12:35

Мнение от IvGor » 23 фев 2021 10:57

Здравейте всички, от една седмица съм собственик на нова Корола седан с ниво на оборудване комфорт, двигател 1.5 бензин. Следя форума от доста време и има много полезна информация за хора, като мен които сега купуват своята първа наистина нова кола smile.gif Тъй като последните няколко страници се коментира Шкода бих искал да споделя някои впечатления, защото преди да взема Тойотата се колебаех между нея, Октавия и Меган. Бюджета ни за нова кола беше до 30 хил. или малко отгоре. Категорично не исках употребявана кола и затова се насочих към гореизброените модели. Реното отпадна много бързо: не ми хареса вътре, много проблеми при новите автомобили (амортисьори за смяна на по 10хил. км, биалетки, проблеми със седалката на шофьора и т.н.) Останаха Шкодата и Тойотота в най-ниското ниво заради бюджета. Не знам какво ви харесва в този двигател 1.0 кубика, но за мен въобще не трябва да го слагат на тази кола. На теста бяхме 4-ма възрастни в колата и определено не беше комфортен за каране (поне за мен), муден като го настъпиш при по-висока скорост и шумен. Сравнявайки го с 1.5 на Тойотота, определено е по-зле. Ниското ниво на Шкодата изглежда доста зле, няма подлакътник и си е евтино усещането вътре. Цената, която ми предложиха като съм добавил само цвят, Android auto и автопилот беше 34850 лв. след мисля 7% отстъпка. Тойотата ми излезе точно 32 хил. отново с доплащане за цвят. Везните натежаха в полза на Королата заради: по-добрия двигател, по-дълга гаранция, повече системи, които лично за мен по-важни (Safety sense), по-добра цена и като цяло усещането за по-добра кола (поне в ниските нива на оборудване). Да Шкодата предлага LED къси светлини и LED стопове, но поне за мен другите неща са ми по-важни. Не ме разбирайте погрешно, Октавията е хубава кола, но ако се оборудва и с по-мощния двигател, а тогава цената с лекота подминава 45 хил. лв. Поздрави на всички и хубав ден smile.gif

Enwor
Регистриран: 19 мар 2017 22:18

Мнение от Enwor » 25 фев 2021 16:14

centil написа:
13 апр 2019 23:08
Батериите в Corolla Hybrid:
2,0l: NiMH, 180 модула, 6,5 Ah, модел EV-MNR01
1,8l: Li-Ion, 56 модула, 3,6 Ah, модел EV-NLR09
съгласно стр. 37 от испанския проспект - https://docs.google.com/viewer?url=http ... f&pdf=true
Между другото днес се загледах, че дават различни данни за един и същ модел батерия. Цитираните са валидни за хеч-а и комбито, докато за седана дават различни данни:
1,8l: NiMH, 168 модула, 202V номинално напрежение, 6,5Ah, Модел EV-MNR01 - един модул, а сякаш опоскана версия.

Съответно и електродвигателя е друг:
макс.мощност - 53кВт
макс. въртящ момент - 163 Нм
Corolla 2005 1.6 VVTi 3zz-fe | hatch, SOL
Corolla 2020 Sedan 1.8 Hybrid

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнение от Hursa » 25 фев 2021 17:57

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid

Отговори