Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от sybev » 25 Окт 2019 21:28

И все пак, за този Ви избор, би трябвало да можете да кажете какво не ви е харесало в камри, и какво повече в бмв. Не вярвам само от едното по чудно усещане да е повлиян избора.

Честито за новата придобивка.
Поздрави

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от mfandakov » 25 Окт 2019 21:44

Аз тук Камри не можах да покарам но ходих да карам X1,аз съм си стар фен на марката :D ,не харесвам джипки,но тази X1 е повече висока лека кола отколкото SUV.
Просто си бях предубеден :D ,брат ми е карал Камрито казва просто не ме хвана тази кола,футуристичен стил вътре обаче не е моя автомобил.
Но това е въпрос на вкус ,разбира се. :thumbsup:
worthy.gif

sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от sybev » 16 Фев 2020 10:17

Здравейте, всички.
Дойде време и аз да се похваля с нова кола и да кажа по някое впечатление за Камри. Взех го на 20 декември и реално го карах до 2 февруари. Сега почива в гаража няколко месеца и си ме чака. За малко по малко от месец и половина му навъртях 3700 км. Да кажем 60 % си беше градско каране във Варна. Резултатите на резервоарите, клито направих бяха съответно: 5.1; 5.7; 5.3; 5.2 и преди да замина показваше пак 5.2. Борд компютър, колонка, на всяко зареждане ги засичах и си показваше точно. Всяко зареждане го правех до изкл на пистолета, без да продължавам да му доливам след това. Ест и профила на каране беше спокоен. Първите 1500 км 100 км, с инцидентни достигания до 120 и веднъж май според ситуацията достигнах и 140. Дори и след тия 1500 км обаче отново се въртях на извънградсмо около 100 до 110 км. На извънградско като наблюдения до сега разхода ше се върти между 5.5 и 6 при подобно каране. Реално нямах дълги пътувания, дестинациите ми бяха Варна-Генерал Тошево. В посока към Тошево разхода за единичен трип беше в порядъка на 5.7, а на обратно 5, като от аксаковския баир като се спусна до вкъщи (шоурума на Тойота) 95 % си е на ток и там доста свалям разхода за трипа. За колата мога да кажа, че наистина ми харесва. Буквално през всичкото това време нямах търпение да се кача и да я покарам. Наистина прилично широка отвътре. На външни габарити си е даже голяма. Возията, прилична към добра. Тук очаквах малко повече да си призная. Всякакви други екстри и функции не съм си играл из менютата. Само каране. Прочетох мануала почти до края още преди да взема колата като си мислех, че ще я ровя яко, но изобщо не съм имал това желание, само и единствено да я карам. Аз поръчах последното ниво с JBL музика. Нз как са другите, но лпаквах малко повече, въпреки, че е на доста добро ниво. Реално не препоръчвам закупуването на последното ниво. Най смислени като че ли е базовото. Дори смятам, че няма нужда и от второто ниво. Просто базовото е с абсолютно всичко необходимо, и ако сте един добър шофьор няма да ползвате тия безброй асистенти за паркиране, за излизане, за пешеходци и вс подобни. Просто колата наистина надмина очакванията ми. Преди да я взема, мн се колебаех за супърб и дори по едно време клонях повече на там. Сега знам и се радвам, че съм взел този избор, правилния. Колата е страхотна. Достабе стабилна в завоите, изпробвано на изкачване аксаковските баири с доста опасна скорост, но след всяко изкачване покачвах малко по малко скоростта. Директна е. Мн бързо реагира педала на газта. Фаровете са много добри. Багажника можеше да го измислят да поставят мрежички или кукички, така че като сложиш пожарогасителчето да има как да го закрепиш, а не да стои и търкаля напред назад. Ест всеки намира начин сам за себе си как да го измисли, но можеше и от Тойота да направят това. Още нещо в багажника, което още като я огледах колата ми бе направило впечатление е, че кората на багажника отдолу не е обшита, а е оставена на ламарина, ама това е по скоро за вече най претенциозните и взискателни юзъри. Като шум, колата е добре изолирана. За сега не съм усетил и паразитни шумове вътре в купето. При набиране се усеща малко по шумна, но след като си набере скорост и след това само се поддържа няма никакви проблеми от към звук. Имайте в предвид, че от 98 година Вектра б се качвам на нова кола и е нормално всичко да ми харесва. Най вероятно, която и друга кола да бях взел щях да говоря по същия начин. Мнението ми е възможно да не кореспондира мн с истината, понеже не съм карал нови и доста на брой нови или сравнително нови коли.

Поздрави.

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от Shishkovi » 16 Фев 2020 23:56

netizen написа: 22 Май 2019 11:32 Само на мен ли ми се струва, че липсата на комби е сериозен проблем в този сегмент?
Да речем това е една от сериозните причини която ме спря да гледам камри въобще.
Комбито го има при Корола и Аурис. Доколкото съм наясно, Камри е лимузината на Тойота и по голям модел лек автомобил в гамата няма. Може би когато топ моделите при премиум марките изкарат комби версии, може и от Тойота да се раздвижат. offtopic.gif Добре, че А8, С-класата и 7-ма серия ги няма комби, иначе всеки втори в Европа щеше да кара такава комби лимузина. Лично аз харесвам повече комбита, но повечето мои познати предпочитат класически седани, какъвто е и Камри.

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от Toshiro » 18 Фев 2020 10:38

Shishkovi написа: 16 Фев 2020 23:56 Доколкото съм наясно, Камри е лимузината на Тойота и по голям модел лек автомобил в гамата няма. Може би когато топ моделите при премиум марките изкарат комби версии, може и от Тойота да се раздвижат.
В Щатите Avalon e върховия модел, пак на предно, на същата платформа и с 50мм по-голямо междуосие. В Япония има вече на задно по-голяма лимузина Crown и негово величество Century.
:cheers:
Мисля, че Тойота много добре знаят какво правят.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от BOz » 18 Фев 2020 11:48

Комби пазар = Европа.
Европа - не толкова силен пазар за Тойота, за да разработят допълнителен модел.
=> спестяване на разходи
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от scooby doo » 21 Фев 2020 02:21

Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от sybev » 22 Фев 2020 16:46

От коментарите долу в статията, разбирам, че става дума за американски бройки и силно се надявам. Все пак ако има нещо тревожно по колата, веднага ще го отразя и тук. Лошото е, че следващите 2-3 месеца ще отсъствам от страната и няма да мога да я закарам да я проверят и въобще да получа информация. Благодаря за линка с инфото.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от slowtraveler » 22 Фев 2020 19:34

Тъкмо докато се върнеш - може да започнат да разбират за какво става въпрос....
Странна работа - доколкото разбирам - се притесняват дали са прегрели автомобила заради недобре обезвъздушаване.... Че то не се ли самообезвъздушава...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ibrishimov2001
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Мар 2020 15:22
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Toyota land cruiser и Camry
Получена  благодарност: 2 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от ibrishimov2001 » 09 Мар 2020 15:31

В статията става въпрос за коли,произведени в завода на Тойота в Мексико.Преди месец четох друга статия за същия проблем ,в която изрично се казваше че проблема е за чисти бензинови двигатели(не за хибриди).Тук сеспоменават и двата вида двигатели.Както и да е-в България камритата идват от Япония,а не от Мексико.

ibrishimov2001
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Мар 2020 15:22
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Toyota land cruiser и Camry
Получена  благодарност: 2 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от ibrishimov2001 » 09 Мар 2020 16:47

До "sybev" :изобщо не се притеснявай за твоето камри.В статията става въпрос за автомобили произведени в завода на Тойота в Мексико.Освен това в статията,която аз четох преди време за този проблем изрично се казваше че проблема не касае хибридните варианти на посочените модели.Както и да е твоето камри идва от Япония.Тествах колата не веднъж а два пъти в Сливен.И двата пъти бях повече от приятно изненадан.Първия път я карах само градско,втория-в и извън Сливен.Това ,което си написал по-горе е точно така и няма да го повтарям.Но ще допълня нещо,което ти ще установиш когато си разработиш колата и не те е страх да натиснеш газта докрай както аз направих многократно тествайки колата(все пак е тестова кола и това й е предназначението)-залепва те за седалката без термодупката на така търсените от всички турбинирани двигатели и без никакво "придръпване" при смяна на предавките на автоматика,защото тук скоростната кутия е безстепенна-много приятно ме изненада:от 40 до 190 просто си ускорява-все едно излиташ със самолет.Едно от основните предимства на Камрито е именно това-че е с атмосферен двигател.Пък после всички се чудят защо немските автомобили се чупели след 150х.км.Ами точно заради турбината.Като добавим стремежа за все по-леки двигатели ,направени от алуминий .Логично се стига до извода защо трудно малките немски(и не само) двигатели с 200+ конски сили ,с една,две и повече турбини рядко докарват 200х.км.Сметнал съм грубо,че за да си взема мерцедес Е-класа бензин със същите екстри като камрито трябва да дам цената на камрито умножена по 1,7 до 1,9. А ако се спра на BMW 5-та серия нещата отиват до умножаване по 2,0.И да мога да ги дам се питам има ли смисъл.Харесал съм червено камри за жена ми.Това че не е 4х4 не ми е проблем,защото преди 3 г. си взех Тойота land Cruiser от представителството в Сливен и ако ми потрябва 4х4 имам на какво да се кача.За градско каране и за извън градско през лятото мисля че камрито е моя избор.За този ми избор се накланят везните и от още нещо .Карал съм още едно камри-това на сестра ми в USA-бензин ,2010г.,пак 2,5 литров двигател(различава се с няколко м3 от този на хибрида).За два дни направихме преход над 1500км.Возията е много добра и понеже е широка и удобна не те измаря.Сестра ми е казвала не веднъж, че това е най-безпроблемната кола,която е карала и въпреки че е вече 10 годишна и на 390х.км не смята да я сменя.(в семейството и минаха и заминаха фордове,хонди,шевролети и др.американско производство автомобили).Аз също мисля да си поръчам най-високото ниво на оборудване.Не съм съвсем съгласен с това което си писал за нивата на оборудване,но да си призная ме накара да се замисля.Кажи ми дали head-up дипсплея си заслужава (вижда ли се добре през деня),защото всъщност заради него мисля да поръчам последното ниво.

sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от sybev » 11 Мар 2020 10:34

Колега, здравей.
Благодаря, за уточняването на проблема във въпросната статия. Чувствам се по спокоен. Все пак не е приятно кола за 70+ да излезе дефектна.
Относно питането... Зареди head-up дисплей ~10к лв горница ohmy.gif Относно дали се вижда, вижда се, дори и в слънчеви дни. Мисля, имах един или два случая, когато слънцето бе срещу мен и осветяваше дисплея/стъклото, тогава бе по трудно, но си се виждаше с малко повече фокусирване върху него. Като информация - основно км/час, обороти (това е сиг най полезното, понеже няма от къде другаде да ги погледнеш), навигацията се изобразява, когато се ползва, аудио системата, имаше и още няколко неща свързани с различните екстри на колата, но не ги ползвах и не съм ги запомнил. Може да се ко фигурира какво да показва, но не е голям избора, както можеш и да местиш прожекцията по стъкллто, в зависимост къде на теб ти е най-удобно.
Имайте в предвид, че и разхода е с около 0.5 литра по висок на ниското ниво с 17 джанти сравнение с останалите с 18 инча. Вие сте я карали и сте усетили колата. Доста е голяма и изисква доста време да се свикне с габаритите й. За жена ще е трудно да усеща колата, единствено в последното ниво е снабдена с ICS - интелигентна система за дистанция до обектите (или нещо такова беше, не се сещам за абревиатурата). Доста помага и прави ползването на колата в градски условия доста лесно. Дори в по големи градове с тежък трафик и трудно намиране на паркоместа, не е проблем, а колата си е все пак почти 5 метра.
Дано съм бил полезен. Ако има още питанки, моля, ще се радвам да обсъждаме модела.

Поздрави

ibrishimov2001
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Мар 2020 15:22
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Toyota land cruiser и Camry
Получена  благодарност: 2 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от ibrishimov2001 » 12 Мар 2020 00:08

При предното включване забравих да питам дали ти направиха някаква отстъпка от цената за камрито.

sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от sybev » 12 Мар 2020 16:45

Да, 5%, малко под 72к ми излезе. Поръчах я 15 август. Тогава това бе максимума, които успях да извлека. След това на София експото, знам че и 6% са отстъпвали. Допълнително като подарък и гумени стелки взех. Надявам се, че сега ще са по-щедри от към отстъпките. Платих я кеш, но останах с убеждение, че това по никакъв начин не допринесе за отстъпката. Така че, това трябва да е минимума, на който да се съгласите при "пазаренето". Успех!

ibrishimov2001
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Мар 2020 15:22
Местоположение: Ямбол
Автомобил: Toyota land cruiser и Camry
Получена  благодарност: 2 пъти

Новата Toyota Camry hybrid - ценова листа + оборудване

Мнение от ibrishimov2001 » 15 Мар 2020 10:36

Благодаря за информацията.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта