Offtopic: Кой кара ски?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: кеф ти сняг, кеф ти вятър :)

Мнение от Japanese_fever » 09 фев 2006 05:25

blue написа:
cj написа:Ако имаше нещо като уинд-сърф за снежни условия, то възможностите при нас са чудесни tongue.gif
Има! На времето когато в БГ още нямаше от онези лъскави гланцирани списания, с цената на много услилия се бях сдобила с няколко броя такива за windsurf. Попих ги като гъба и сега се сещам, че в едното имаше такава статия за някакъв пич, който точно това се опитва да развие като нов спорт. Но как точно се казваше... не помня. Обаче при първа възможност ще го потърся :thumbsup:

И кой знае, може след някоя и друга година "планинците" да се засилват към морето, да карат snowsurf tongue.gif, та и ние да подомакинстваме на някоя среща на TOYOTA-клуба :thumbsup:
Tova deto ne mojete da se setite ne e li kite(hvur4ilo)surf - kara6 surf po voda i si hvanal edno hvur4ilo, koeto te tegli. Ve4e se razviva vuv primorskite gradove tozi sport. Az sum go gledal predi 3-4 godini v BG.
Su6toto moje da se napravi i v/u snqg! smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Регистриран: 08 мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 09 фев 2006 09:59

Japanese_fever написа:Tova deto ne mojete da se setite ne e li kite(hvur4ilo)surf - kara6 surf po voda i si hvanal edno hvur4ilo, koeto te tegli. Ve4e se razviva vuv primorskite gradove tozi sport. Az sum go gledal predi 3-4 godini v BG.Su6toto moje da se napravi i v/u snqg! smile.gif
Тц! Нищо общо нямаше с кайта, освен, че се използва пак силата на вятъра. Точно със същия тип платно, мачта, с гик, всичко си беше същото - както на уиндсърфа.
Motion Creates Emotion!

b_d

Мнение от b_d » 09 фев 2006 10:31

Japanese_fever написа:
blue написа:
cj написа:Ако имаше нещо като уинд-сърф за снежни условия, то възможностите при нас са чудесни tongue.gif
Има! На времето когато в БГ още нямаше от онези лъскави гланцирани списания, с цената на много услилия се бях сдобила с няколко броя такива за windsurf. Попих ги като гъба и сега се сещам, че в едното имаше такава статия за някакъв пич, който точно това се опитва да развие като нов спорт. Но как точно се казваше... не помня. Обаче при първа възможност ще го потърся :thumbsup:

И кой знае, може след някоя и друга година "планинците" да се засилват към морето, да карат snowsurf tongue.gif, та и ние да подомакинстваме на някоя среща на TOYOTA-клуба :thumbsup:
Tova deto ne mojete da se setite ne e li kite(hvur4ilo)surf - kara6 surf po voda i si hvanal edno hvur4ilo, koeto te tegli. Ve4e se razviva vuv primorskite gradove tozi sport. Az sum go gledal predi 3-4 godini v BG.
Su6toto moje da se napravi i v/u snqg! smile.gif
Еми аз имам приятелчета, които карат KITE със snowboard. Чат-пат на платото на Витоша.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнение от Japanese_fever » 06 дек 2018 17:55

Здравейте, изрових тази тема от мазето (2006-та год.), защото скоро ще си купувам ски и искам да купя възможно най-доброто за моя ръст и умения.

Висок съм 175 см и нивото ми е средно напреднал, карам 1-2 пъти на сезон и то не всеки сезон.

Гледам ски около 160 см, но може и 170, да си взема, ако кажете. Ще ги купя употребявани, защото и без това карам 1-2 на сезон. Тук пистите около нас са къси и не нбого стръмни, но януари ще ходим към Колорадо, където са доста дълги и широки. Ските ги купувам специално за Колорадо, но после ще си ги карам тук на късите писти. Около нас има 3-4 места за ски. Спускането на тях трае около 20-30 секунди, но са забавни.

Насочил съм се към две основни марки - Volkl и K2. Ето и ските, които ми попаднаха. Всички са използвани, но повечето са карани макс 5-10 пъти:

Volkl Energy 220 - 156 cm ( 105/65/93mm )

Volkl Energy 420 - 163 cm ( 110/66/97 )

K2 Escape 2500 - 170 cm

K2 Escape 3500 - 162 cm ( 105/68/95 )

Elan Stiletto - 180 cm ( 112 /61/100 )

Rossignol Cobra - 160 cm

Rossignol Dualtec 9S ( 88/62/76 )

Fisher RX8 - 160 cm ( 116/66/98 )

Fisher All Mountain - 170 cm

Alpina Stratus - 160 cm ( 111/70/97 )

Atomic C9 - 170 cm (пише, че били женски)

Salomon Superaxe 7L - 160 cm (тези също са женски)

Гледам автоматите да са Marker, но Atomic и Fisher идват с техни си автомати.

Обичам да правя слалом, но искам и да са бързи до някъде.

Благодаря предварително!

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
ivied
Регистриран: 08 юни 2014 14:39
Автомобил: RAV 4h

Мнение от ivied » 07 дек 2018 13:14

При нормални кг. и ръст почти няма значение кои точно... Къси, дълги завои, спускане, ама за 20-30 сек. все тая общо взето... бих взел Fisher All Mountain - 170 cm
под 163 см - не...
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнение от Japanese_fever » 07 дек 2018 20:14

Благодаря много!
И аз съм се насочил към Fischer.

Отговори