Proslovutata previq DVIGATEL

StefanGoranov
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Ное 2007 00:26
Обратна връзка:

Proslovutata previq DVIGATEL

Мнение от StefanGoranov » 24 Яну 2008 15:11

Ta problema e sledniq : Ne iska da zatvoti ediniq ot vsmukatelnite klapani na 4-tiq cilindar v sledstvie na koeto nqma kompresiq, vru6ta nazad i gurmi (precaka i debitomera) ta vuprosite sa mi slednite : Sled kato svalih razpredelitelnite valove se pokazaha boltovete na glavata ,no se vijdat i edni kato kapa4ki na koito ima dupki kato za 6estogramen klu4, ta tqh trqbva li da gi otvivam? Cena na klapan edin ili kolplekt? Kade moga da namerq i kolko bi struvala kutiq za V. filter? Normalno li e da dam 150 lv za debitomer Vtora upotreba? Kolko trqbva da e hlabinata na klapanite ? http://img120.imageshack.us/img120/1115 ... osevu2.jpg ----v lqvo ot dupkata za sve6ta se namirat tezi tapi za 6estogramen klu4 :help:
Toyota Previa 2.4

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 24 Яну 2008 17:09

Внимавай със зъбчатката на разпределителния вал която е от две части(долната на снимката ,която си показал)Двете съставни колела се въртят едно спрямо друго.Трябва да се сглобява в напрегнато състояние.За целта имат отвор и резба за фиксиране.Хода на завъртането им е около 1 зъб!!!
Ако не ги сглобиш, правилно ,колата ще си работи съвсвм нормално, но ще трака като дизел!!
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Stefane,kazah ti neshto az!

Мнение от LEXUS » 24 Яну 2008 19:05

Stefane,predi mesec ti kazah 4e ne si izmislil toplata vopda da slagash obiknovenna gazova na Previa i izobshto gazovata uredba vmesto da ti spesti pari,te nabutva v pove4e razhodi.Vinagi stava taka i si chupish kolata zaradi tia gazovi. dry.gif I temata mislia 4e e po-korektno da se kazva ne proslovutata Previa,a proslovutata gazova uredba. :whistle:

Goranov:""Ta slojih obiknoven vakumen isparitel na Previikata,vmesto plo4ka napavih trubi naso4eni kum gurleja na debitomera i kolata zaspa Razhoda vmesto da se vdigne padna s 3 litra,durji si tihi oboroti abe prosto rabotata e pei surce. Benzina go sprqh kato iskubah buksata na benzinovata pompa NO imam sledniq VUPROS: TRQBVA LI DA IZKLUA DIUZITE ???? I DA ZNAETE STAVA OBIKNOVENA GAZOVA NA INJEKCIONEN DVIGATEL 537374 maistori se opitaha da mi kajat 4e ne moje no sled dva dni rovene iz kolata i dokazah obratnoto :)""
LEXUS:""Нека си говориме пак след няколко месеца!"" sleep.gif

Ako me beshe poslushal da si karash kolata na benzin,kakto e kazano ot zavoda,sega niamashe da davash nito 150 leva za debitomer,nito shtiaha da se precakat klapani,za koito triabva da davash pari,nito kutiata za vazd.filtar,za koito sashto triabva da davash pari,nito shteshe da davash ne znam kolko stotin za samata gazova uredba,v tezi smetki triabva da se slojat i vsi4ki badeshti razhodi po podrajkata na uredbata i centrovki i sled kato se saberat razhodite se polu4ava 4e ot gazova uredba ne samo 4e ne se pesti,a se davat pove4e pari ili ako se pesti ,to e nezna4itelno.Na vsi4koto otgore kolata stava po-tromava i raboti nestabilno.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

pepjai
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Фев 2008 21:27

Мнение от pepjai » 05 Апр 2008 01:15

sly6ai me vnimatelno imah sa6tia problem 6tom ti e zategnal klapana pravi6 slednoto vadi6 pola dava6 go na niakoi da ti go namali otgore vnimavai da ne go namali6 mnogo triabva hlabinata na klapana da e ot 0.15 do 0.20 apak za da stane kato horata svalia6 glava i nabiva6 drygo leglo i pravi6 hlabinata na klapana

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 65 госта