Aнгренаж на Ярис 1.3 2001 верига или ремък

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Aнгренаж на Ярис 1.3 2001 верига или ремък

Мнение от stefanb » 10 Сеп 2010 00:20

Колеги, Ариса ми направи 100.000 и реших да сменя ангренажа - бях чел по книжката, че към 90-100 000 се извършва тази операция. Отидох в Тойота и поисках там ремък, ролка и каквото трябва. Чукнаха в компа и ми обясниха, че на моята кола не се налага, щото била с верига.
Някой да се е сблъсквал с подобен казус, дали е така наистина, че имам горчив опит с компетентността на юнаците там и това е причината само да си купувам вече частите , в сервиза им не стъпвам откак изтече гаранцията (то не се е и налагало особено, Яриса е от японската сглобка, купихме го нов от тях...)
Книжката е много обща и третира повече модели, но не видях да споменават никъде за верига а ме е страх да не съсипя мотора...
Благодаря за мненията предварително.

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 10 Сеп 2010 09:07

арис търсачката знаеш ли как се ползва

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=14931

kanazuchy
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Авг 2009 16:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от kanazuchy » 10 Сеп 2010 21:31

Mitoko, за същото време щеше да кажеш на човека, че Яриса му е с верига, вместо да го хвърляш в оркестъра

Аватар
TATI
Мнения: 2753
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 10 Сеп 2010 21:57

Е*ати казуса.
Ако аз ти кажа, че е с ремък какво ще направиш? Ще хукнеш да си търсиш ремък, който и да искаш няма да намериш, щото няма такъв. Хората са ти казали, че е с верига, но ти да попиташ за всеки случай.
Еле пък за Арис съвсем и верига няма да намериш. Има поне 20 теми за тия вериги и ремъци и колегата митоко правилно ти е написъл верния линк за твоя въпрос.
Следващото питане сигурно ще е за маслото и линка пак ще е същият.
Онази вечер си направих труда да прегледам форума по-обстойно и видях, че за един и същ въпрос има пуснати поне по 10 теми.
Темите за масла водят класациите естествено.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 10 Сеп 2010 22:25

Да и този линк също е доста често срещан :

http://www.toyodiy.com/parts/q.html

на този сайт колега , както не веднъж съм писал по номера на рамата си гледаш частите и може дори да си вземеш номерата и направо да си ги поръчаш . И не само от ТМ Ауто ами и от секцията Сервизи/Магазини в , която има поне 5 човека , които внасят ОРИГИНАЛНИ авточасти . И доста колеги вече са пазарували и цените са по-добри от на ТМ Ауто . И те така .

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 11 Сеп 2010 11:08

аве хем не верва на тойота хем отива да ги пита .... смях....

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 11 Сеп 2010 11:16

kanazuchy написа:Mitoko, за същото време щеше да кажеш на човека, че Яриса му е с верига, вместо да го хвърляш в оркестъра
и ти за същото време щеше да му го кажеш , вместо да коментираш кво съм му показал аз ....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 11 Сеп 2010 11:18

kanazuchy написа:Mitoko, за същото време щеше да кажеш на човека, че Яриса му е с верига, вместо да го хвърляш в оркестъра
Абе и аз така мисля, но тука някои хора го дават много тежко. mellow.gif Все едно не е форум,а е библиотека. biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 11 Сеп 2010 11:20

mitoko написа:
kanazuchy написа:Mitoko, за същото време щеше да кажеш на човека, че Яриса му е с верига, вместо да го хвърляш в оркестъра
и ти за същото време щеше да му го кажеш , вместо да коментираш кво съм му показал аз ....
Еми той в същото време му е казал, без да му дава номерца на книги за четене.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
ncuxonam
Мнения: 104
Регистриран на: 08 Май 2008 21:44
Местоположение: Пловдив

Мнение от ncuxonam » 11 Сеп 2010 11:21

Bass_Man написа:Да и този линк също е доста често срещан :

http://www.toyodiy.com/parts/q.html

на този сайт колега , както не веднъж съм писал по номера на рамата си гледаш частите и може дори да си вземеш номерата и направо да си ги поръчаш . И не само от ТМ Ауто ами и от секцията Сервизи/Магазини в , която има поне 5 човека , които внасят ОРИГИНАЛНИ авточасти . И доста колеги вече са пазарували и цените са по-добри от на ТМ Ауто . И те така .
Ай пък ся да ви почеткам малко... Сори за оффтопика www.toyodiy.com ми помага вече няколко пъти.. А в секция "Сервизи/Магазини" наистина цените са перфектни - щом по щатски саитове кутията за въздушния филтър втора употреба която намерих беше по скъпа от оригинална нова, която си поръчах... да не говорим че пристигна за 8-9 дни в запечатан "ориджиналдъ" тойота кашон...

Перфектен е форума :thumbsup:
2007 Yaris Sedan, 1,5 VVTi, 1NZFE

stefanb
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2008 10:30
Местоположение: Sofia

Мнение от stefanb » 13 Сеп 2010 00:57

Благодаря за линка, съжалявам, че дадох повод за подигравки. Просто с тази кола не съм имал проблеми и не ми се е налагало да ровя по сайтове за справка. Проверих в detali.ru където по ВИН ми излиза всичко за мерцедес, но за съжаление разделът им за Тойота не работи... А и ми се струва най-естествено да питам в Тойота клуб, и да, колега, ако ми беше казал че е с ремък щях да ида да търся ремък именно в ТМ Ауто при това със скандал, че са малоумници и щях да ги карам отново да ровят в компа.
Тати, не питам в Тойота, ясно съм писал, че отидох да си купя ремък и ролка и ми казаха, че колата ми е с ангренажна верига. Но ми го таза един новобранец, който час цика с мишката и пита и касиерката как да ми влезе във вина... И накрая заяви - ами според компщтъра Вашата кола няма ремък, но може да изчакате колегата да свърши, че аз съм отскоро... Е, колегата нямаше скоро да свърши, понеже още не беше започнал...
А откак именно там ми заявиха, че охладителната система е една отворена система (когато им вкарах служебния Хилукс за ремонт че губи антифриз гаранционно) и било нормално антифриза да намалява, е оттогава колега не им вярвам...
Нейсе, явно някои колеги в този форум обичат да назидават. Сори за обезпокояването. И още веднъж благодаря за отговорите най-вече за линка.
Успех на всички.

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 13 Сеп 2010 11:26

LEXUS написа:
mitoko написа:
kanazuchy написа:Mitoko, за същото време щеше да кажеш на човека, че Яриса му е с верига, вместо да го хвърляш в оркестъра
и ти за същото време щеше да му го кажеш , вместо да коментираш кво съм му показал аз ....
Еми той в същото време му е казал, без да му дава номерца на книги за четене.
ехоооо ти откъде знаеш как и на какви интервали се сменят консунативите на автомобила... факсове от кораба майка ли получачваш

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 13 Сеп 2010 12:18

mitoko написа:
LEXUS написа:
mitoko написа:
и ти за същото време щеше да му го кажеш , вместо да коментираш кво съм му показал аз ....
Еми той в същото време му е казал, без да му дава номерца на книги за четене.
ехоооо ти откъде знаеш как и на какви интервали се сменят консунативите на автомобила... факсове от кораба майка ли получачваш
stefanb написа:[Колеги, Ариса ми направи 100.000 и реших да сменя ангренажа - бях чел по книжката, че към 90-100 000 се извършва тази операция. Отидох в Тойота и поисках там ремък, ролка и каквото трябва. Чукнаха в компа и ми обясниха, че на моята кола не се налага, щото била с верига.
Някой да се е сблъсквал с подобен казус, дали е така наистина, че имам горчив опит с компетентността на юнаците там и това е причината само да си купувам вече частите , в сервиза им не стъпвам откак изтече гаранцията (то не се е и налагало особено, Яриса е от японската сглобка, купихме го нов от тях...)
Книжката е много обща и третира повече модели, но не видях да споменават никъде за верига а ме е страх да не съсипя мотора...
Благодаря за мненията предварително.
Аз доколкото чета, въпросът на автора на темата е точен и кристално ясен- ИМА ЛИ ЯРИС ВЕРИГА, ИЛИ Е С АНГРЕНАЖЕН РЕМЪК? Отговорът е прост- с Верига е.
А ти отделно можеш да му даваш линкове и за интервали за смяна на консумативи, и инструкции за осн.ремонт на двигател, ако искаш, но това не е въпросът му.
Оказва се ,че можеш да пишеш и по-дълго, но не тогава , когато е наложително.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 37 госта