Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор
Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от Rudy » 04 Фев 2013 23:34

donko написа:Rudy исках само да те питам за буксата, защото от това което си качил като снимки кабелите от лоста се свързват към някои от свободните канали на буксата. Но от снимките ми се струва, че единият кабел се слага с черният ( в моя случай е син ) който си е там а другият се слага до него. Но от това което видях на моята кола черният ( син ) е маса. И въпроса ми е дали е така и ако е така къде отива кабела от лоста който си е за маса.? И дали е сигурно, че като имам като твоята букса при мен ще стане ( или има друг начин по който да проверя освен проба-резултат)
Че аз откъде да знам?! Там откъдето гледах (линка го има в темата) пишеше кой кабел в кое гнездо да включа. Дори не знам кое е маса и кое не. Питай diesel_power или механника, виж ако става въпрос за медицина, тогава питай зизи или мене..
Изображение

Аватар
donko
Мнения: 71
Регистриран на: 12 Яну 2013 18:19
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t27 1.8 vvti 2012

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от donko » 04 Фев 2013 23:48

Rudy написа:
donko написа:Rudy исках само да те питам за буксата, защото от това което си качил като снимки кабелите от лоста се свързват към някои от свободните канали на буксата. Но от снимките ми се струва, че единият кабел се слага с черният ( в моя случай е син ) който си е там а другият се слага до него. Но от това което видях на моята кола черният ( син ) е маса. И въпроса ми е дали е така и ако е така къде отива кабела от лоста който си е за маса.? И дали е сигурно, че като имам като твоята букса при мен ще стане ( или има друг начин по който да проверя освен проба-резултат)
Че аз откъде да знам?! Там откъдето гледах (линка го има в темата) пишеше кой кабел в кое гнездо да включа. Дори не знам кое е маса и кое не. Питай diesel_power или механника, виж ако става въпрос за медицина, тогава питай зизи или мене..
Лошото е, че не разбирам от схеми и не мога да се оправя. За това те питах дали имаш спомен?

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от iovkito » 05 Фев 2013 00:37

Ти сериозно ли мислиш да подреждаш кабелите от лостчето на тото ? Тази велика букса , за която говориш я има във волана , също така и под волана - другия край на лентовия кабел. Там същите тези кабелчета са си подредени по същия начин. Нищо няма да ти стане , ако разглобиш под волана и видиш свободните позиции на буксата. Ако във волана имаш 2 свободни позиции , а под волана нито една , това ще рече , че имаш прекарана инсталация за cruise control . Ако и от двете страни имаш по 2 свободни позиции , значи от Ecu-to до лентовия кабел на волана няма нищо прекарано и ще трябва да си ги прекараш сам. Обади се на diesel_power и най-вероятно ще ти помогне , както е помогнал на много от нас. Няма и да е зле , когато правиш снимки все пак да се вижда нещо на тях , защото дори и някой да може да ти даде съвет , то на снимките нищо не се разбира. Ако бяха по-детайлни можеше и да видим буксата каква е и какви кабели има на нея. Ако Rudy беше качвал снимки с такава резолюция , сигурно само той щеше да разбере какво е снимал.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
donko
Мнения: 71
Регистриран на: 12 Яну 2013 18:19
Местоположение: София
Автомобил: Avensis t27 1.8 vvti 2012

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от donko » 05 Фев 2013 21:13

iovkito написа:Ти сериозно ли мислиш да подреждаш кабелите от лостчето на тото ? Тази велика букса , за която говориш я има във волана , също така и под волана - другия край на лентовия кабел. Там същите тези кабелчета са си подредени по същия начин. Нищо няма да ти стане , ако разглобиш под волана и видиш свободните позиции на буксата. Ако във волана имаш 2 свободни позиции , а под волана нито една , това ще рече , че имаш прекарана инсталация за cruise control . Ако и от двете страни имаш по 2 свободни позиции , значи от Ecu-to до лентовия кабел на волана няма нищо прекарано и ще трябва да си ги прекараш сам. Обади се на diesel_power и най-вероятно ще ти помогне , както е помогнал на много от нас. Няма и да е зле , когато правиш снимки все пак да се вижда нещо на тях , защото дори и някой да може да ти даде съвет , то на снимките нищо не се разбира. Ако бяха по-детайлни можеше и да видим буксата каква е и какви кабели има на нея. Ако Rudy беше качвал снимки с такава резолюция , сигурно само той щеше да разбере какво е снимал.
Здравей ivkito, имам доста по хубави снимки но не исках да ги качвам защото са доста големи. Снимал съм и двете букси ( на волана и зад него ) сега ще ги пусна.
Благодаря за мнението и ще помоля diesel_power ако има възможност да ми помогне.
Прикачени файлове
a.jpg
a.jpg (252.08 KiB) Преглеждано 2616 пъти
d.jpg
d.jpg (443.81 KiB) Преглеждано 2616 пъти
f.jpg
f.jpg (329.22 KiB) Преглеждано 2616 пъти
g.jpg
g.jpg (289.23 KiB) Преглеждано 2616 пъти
h.jpg
h.jpg (325.14 KiB) Преглеждано 2616 пъти

10anton
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Фев 2013 16:05
Местоположение: Пловдив

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от 10anton » 06 Фев 2013 20:39

Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже да ли cruise control може да се монтира на Авенсис D4D 1AD-FTV модел 2008г. Благодаря предварително.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от JapCar » 07 Фев 2013 01:49

10anton написа:Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже да ли cruise control може да се монтира на Авенсис D4D 1AD-FTV модел 2008г. Благодаря предварително.
Интересно, мислех, че круиза е стандартен, не екстра(имам същия двг). Аз лично бих се радвал повече на парктроник вместо круиз. Има доста мнения, че авенсиса има лоша видимост назад, в което се убедих, та за това. По-често ми се налага паркиране отколкото магистрала...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от Kiki » 07 Фев 2013 11:18

JapCar написа:
10anton написа:Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже да ли cruise control може да се монтира на Авенсис D4D 1AD-FTV модел 2008г. Благодаря предварително.
Интересно, мислех, че круиза е стандартен, не екстра(имам същия двг). Аз лично бих се радвал повече на парктроник вместо круиз. Има доста мнения, че авенсиса има лоша видимост назад, в което се убедих, та за това. По-често ми се налага паркиране отколкото магистрала...
Нищо не ти пречи да си направиш и двете, стига да позволява колата.
Колокото повече екстри, толкова по-добре, а и по-голяма остатъчна стойност на колата. wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
azsharo
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2013 17:55
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от azsharo » 07 Фев 2013 20:16

Здравейте.Някой може ли да ми даде схема на ECU-то на Авенсис 1.8(1zz-fe).Интересува ме на всички пинове какво излиза.

dimdobr
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Фев 2013 20:23
Местоположение: Пловдив

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от dimdobr » 18 Фев 2013 15:21

Здравейте колеги! Някой може ли да ми каже от къде се поръчват тези вълшебни лосчета за КК? Има ли ги в България? Ако някой има свободно може да обяви цена. Благодаря предварително!

Аватар
azsharo
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2013 17:55
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от azsharo » 25 Фев 2013 22:35

Колега предимно от eBay се поръчват лостчетата за КК. Виж този линк:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=to ... h&_sacat=0

ORI0N
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Май 2009 13:57
Местоположение: Burgas
Автомобил: Avensis T25, RAV4 Hybrid
Обратна връзка:

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от ORI0N » 12 Мар 2013 19:03

Здравей колега Azsharo, коя година е авенсиса? Ако някой ми каже къде да я търся схемата от посочените директории, ще я сваля.
Прикачени файлове
схеми.jpg
схеми.jpg (237.1 KiB) Преглеждано 2374 пъти

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от stefan_stz » 16 Мар 2013 11:48

VIN* Model code From To Frame Characteristics
SB1BR56L40E012656 ZZT251L-AEMEKW 01/2003 - 03/2006 ZZT251 TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F

за този двигател става ли лостчето ? 1.8 , на таблото имам надпис круиз ..
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Аватар
azsharo
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2013 17:55
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от azsharo » 16 Мар 2013 12:33

Модела е Avensis 1.8 vvti 129 k.c. 2004г. Двигателя е 1zz-fe

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от stefan_stz » 16 Мар 2013 16:19

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx? ... asrc=st|fs


Добре де това не е ли http://www.autoscout24.bg/Details.aspx? ... asrc=st|fs

с автопилот допълнително монтиран ?

това лостче от ляво което е до мигачите ??
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Аватар
azsharo
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2013 17:55
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся технически грамотни ентусиасти в София

Мнение от azsharo » 16 Мар 2013 19:11

Да има лостче но незнам какво е.По принцип стои от дясно но тук не ми е ясно за какво е това лостче.Казват че от 2.0л. нагоре двигател има круиз,а за нас не.Незнам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта