Check Engine светва след подмяна на Ламбда сонда 1

DJANO
Мнения: 65
Регистриран на: 23 Апр 2014 21:31

Check Engine светва след подмяна на Ламбда сонда 1

Мнение от DJANO » 24 Май 2014 15:31

Здравейте колеги,

От време на време колата (Toyota Rav4 2.0 VVTi 2004-та) ми забиваше грешки: P0171 System too Lean (Bank 1) и P2195 (Oxygen ( A/F) Sensor Signal Stuck Lean (Bank 1 Sensor 1) ). До тук добре, решавам, че имам проблем със сондата и взех една т.н. универсални на Denso. Тези две грешки не се появяват вече, но след малко работа на празен ход веднага се забива нова грешка: P2238 Oxygen Sensor Pumping Current Circuit Low (for A/F Sensor) (Bank 1 Sensor 1). До тук аз какво прочетох, е че нормалните сонди работят на около 650 градуса, докато тези на Toyota на около 1200.

Бих се радвал да чуя и вашите съвети, защото тази жълта лампа ми трови здравето :D

Поздрави,
Дянко

Аватар
rockton
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Ное 2010 07:49
Местоположение: С-Ф Захарна фабрика

Re: Check Engine светва след подмяна на Ламбда сонда 1

Мнение от rockton » 30 Май 2014 08:19

DJANO написа:Здравейте колеги,

От време на време колата (Toyota Rav4 2.0 VVTi 2004-та) ми забиваше грешки: P0171 System too Lean (Bank 1) и P2195 (Oxygen ( A/F) Sensor Signal Stuck Lean (Bank 1 Sensor 1) ). До тук добре, решавам, че имам проблем със сондата и взех една т.н. универсални на Denso. Тези две грешки не се появяват вече, но след малко работа на празен ход веднага се забива нова грешка: P2238 Oxygen Sensor Pumping Current Circuit Low (for A/F Sensor) (Bank 1 Sensor 1). До тук аз какво прочетох, е че нормалните сонди работят на около 650 градуса, докато тези на Toyota на около 1200.

Бих се радвал да чуя и вашите съвети, защото тази жълта лампа ми трови здравето :D

Поздрави,
Дянко
-Просто си поставил неправилният кислороден датчик, при твоят автомобил, НЕ СЕ ползва обикновенна "ламбда сонда"
-Тоест циркониева!
Там се ползва WIDE BAND AIR FUEL RATIO(AFR) OXYGEN SENSOR ,-Широколентова!- или тъй наречената сонда с "помпа".
Парт Номера за тойота лексус по денсо е 234-9042!
Широколентовата сонда е доста по скъпа от универсалната циркониева сонда и не може да се заменя с каква и да е друга освен отново със широколентова!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896633459

DJANO
Мнения: 65
Регистриран на: 23 Апр 2014 21:31

Re: Check Engine светва след подмяна на Ламбда сонда 1

Мнение от DJANO » 31 Май 2014 11:40

Аз усетих на къде са нещата и ще си закупя тази, която трябва. Въпроса ми е дали първите 2 грешки, които излизаха се дължат на повредена сонда или може да са в следствие на нещо друго? Просто не искам да дам още 200-300лв за сонда и ефекта да е нулев.

Мерси за отговора! :)

Поздрави,
Дянко

DJANO
Мнения: 65
Регистриран на: 23 Апр 2014 21:31

Re: Check Engine светва след подмяна на Ламбда сонда 1

Мнение от DJANO » 03 Юни 2014 16:15

Сондата е заменена с оригинална. Засега всичко е 6 с джипката. Мерси за отговорите! :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта