ел.стъкло като шантаво

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

ел.стъкло като шантаво

Мнение от t k d4d » 09 Яну 2014 19:09

ЗА МНОГО ГОДИНИ! Колеги от какво може да е ,като сваля стъклото колкото да си тръскам цигарата,после чукам копчето да се отвори нацяло и си махам ръката,слиза до долу после до там където бях отворил 2-3 см.и пак на долу и пак нагоре и т. н. докато не го спра.Не го прави винаги.И друго,някой път като чукна само,само слиза и вдига,някой път трябва да държа с пръста,махна ли го спираКое е правилно и кое не и защо се получава така,дали има и връзка огледалото работи само нагоре нодолу ,ляво дясно -НЕ ?

Аватар
TATI
Мнения: 2752
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от TATI » 09 Яну 2014 19:44

Вариант 1: Спри цигарите и няма да се налага да го отваряш и затваряш;
Вариант 2: Рестартирай го и виж дали ще се оправи;
Вариант 3: Копчето ти се прецакало и иска разглобяване и преглед или пък смяна.
Със сигурност има и други причини, но тия са първите и най-лесни за изпълнение, преди да се задълбочаваш в проблема
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от Rudy » 09 Яну 2014 19:49

t k d4d написа:като сваля стъклото колкото да си тръскам цигарата... защо се получава така,дали има и връзка огледалото работи само нагоре нодолу ,ляво дясно -НЕ ?
Най-вероятно, защото имаш пепелник в колата да си тръскаш фасовете, а не да си изхвърляш боклуците през прозореца.
Ако сами не пазим, няма кой друг!
Иначе пуши си - доколкото тровиш само себе си - не ми пречиш!
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от iovkito » 09 Яну 2014 21:37

Може и аз да не съм нещо наред , но когато видя някой да си хвърля цигарата през прозореца , направо откачам. Искам да сляза от колата , да му хвана ръката през стъклото и да му я прекърша на 2 , а цигарата да си я глътне. Не стига , че с цялата си наглост продължават да пушат в заведенията , ами и си ги изхвърлят по пътищата , да не говорим и колко подпалени ниви има от такива идиоти.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от zi_zi_top » 09 Яну 2014 21:39

От цигарения дим и пепелта ти е клеясало копчето. Извод: СПРИ ЦИГАРИТЕ!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от sha4ev » 09 Яну 2014 22:24

iovkito написа:Може и аз да не съм нещо наред , но когато видя някой да си хвърля цигарата през прозореца , направо откачам. Искам да сляза от колата , да му хвана ръката през стъклото и да му я прекърша на 2 , а цигарата да си я глътне. Не стига , че с цялата си наглост продължават да пушат в заведенията , ами и си ги изхвърлят по пътищата , да не говорим и колко подпалени ниви има от такива идиоти.
Колега не се хаби след 1 000 000г.ще се променят нащата в България.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от t k d4d » 10 Яну 2014 08:23

iovkito написа:Може и аз да не съм нещо наред , но когато видя някой да си хвърля цигарата през прозореца , направо откачам. Искам да сляза от колата , да му хвана ръката през стъклото и да му я прекърша на 2 , а цигарата да си я глътне. Не стига , че с цялата си наглост продължават да пушат в заведенията , ами и си ги изхвърлят по пътищата , да не говорим и колко подпалени ниви има от такива идиоти.
Ти не си за този форум,ставаш за дясна ръка на волен сидеров.Аз си тръскам пепелта ,която е богата на фосфор и калий и ще ти натори рапицата,но няма да я запали,не съм идиот да хвърля незагасен фас,особено когато е сухо.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от t k d4d » 10 Яну 2014 08:25

TATI написа:Вариант 1: Спри цигарите и няма да се налага да го отваряш и затваряш;
Вариант 2: Рестартирай го и виж дали ще се оправи;
Вариант 3: Копчето ти се прецакало и иска разглобяване и преглед или пък смяна.
Със сигурност има и други причини, но тия са първите и най-лесни за изпълнение, преди да се задълбочаваш в проблема
Как се рестартира

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от t k d4d » 10 Яну 2014 08:33

Rudy написа:
t k d4d написа:като сваля стъклото колкото да си тръскам цигарата... защо се получава така,дали има и връзка огледалото работи само нагоре нодолу ,ляво дясно -НЕ ?
Най-вероятно, защото имаш пепелник в колата да си тръскаш фасовете, а не да си изхвърляш боклуците през прозореца.
Ако сами не пазим, няма кой друг!
Иначе пуши си - доколкото тровиш само себе си - не ми пречиш!
Пепелта не е боклук,за какви боклуци става дума,прозореца го отварям най вече за дима ,да не ми клеяса копчето,както някой друг еколог писа.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от t k d4d » 10 Яну 2014 08:38

zi_zi_top написа:От цигарения дим и пепелта ти е клеясало копчето. Извод: СПРИ ЦИГАРИТЕ!!!
Това е възможно ама ако кача слабаков,рашидов и кира скалата

Аватар
TATI
Мнения: 2752
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от TATI » 10 Яну 2014 08:53

t k d4d написа:
TATI написа:Вариант 1: Спри цигарите и няма да се налага да го отваряш и затваряш;
Вариант 2: Рестартирай го и виж дали ще се оправи;
Вариант 3: Копчето ти се прецакало и иска разглобяване и преглед или пък смяна.
Със сигурност има и други причини, но тия са първите и най-лесни за изпълнение, преди да се задълбочаваш в проблема
Как се рестартира
Вариант 1: Разкачаш акумулатора за 10 или повече мин., но ще загуби настройки за радио, пищялки за колани, часовник;
Вариант 2: Натискаш проблемното копче да свали прозореца, задържаш го 10 сек натиснато. После вдигаш стъклото и пак задържаш 10 сек, само че в положение за затваряне. Това е обучение на авто функцията на стъклата.
Ако не помогне, сваляш модулчето с копчето, разкачаш му буксата и намираш някакъв отвор и пръсваш малко контактен спрей и после пак пробваш.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от Rudy » 10 Яну 2014 11:13

t k d4d написа:Пепелта не е боклук,за какви боклуци става дума,прозореца го отварям най вече за дима ,да не ми клеяса копчето,както някой друг еколог писа.
offtopic.gif
Няма да споря кое е боклук и кое не е.
Както и съм сигурен, че си хвърляш фасовете през прозореца (дори и да са загасени). Проблема в БГ, е че всеки иска правилата да важат за другите, но не и за него (като не изключвам себе си от това число - твърде дълго съм живял тук за да съм с друг манталитет). Обаче съм живял и в държава, където не се налага саморазправа с мърлячите - една снимка на колата от която изхвърлиха фас - последва 250 евро глоба (като за първо нарушение). Аз съм възпитан от баща си (неговия дядо е кореняк софиянец, за преди него не знам) и си държа боклука в джоба, докато не намеря кофа. Така възпитавам и своите деца. Но е крайно демотивиращо, когато аз ги карам да се наведат и да си вземат хартийката - да видят как се изхвърля поредния боклук от прозореца на (обикновено много скъпа) кола.

Виж с минаването на "пряко" през зелените площи няма проблем - обясних им, че там от където идва съответния "гражданин" няма тротоари и той няма откъде да знае...
Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от mirott » 10 Яну 2014 11:25

Много е вероятно да има буклуци по уплътнението където ляга стъклото и оттам да се шантави. Позачисти ги и тогава пробвай с препрограмиране.
Руди, само Софиянци си са възпитани? И откъде си сигурен, че човека си хвърля фаса през джама?

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от iovkito » 10 Яну 2014 14:03

t k d4d написа: Ти не си за този форум,ставаш за дясна ръка на волен сидеров.Аз си тръскам пепелта ,която е богата на фосфор и калий и ще ти натори рапицата,но няма да я запали,не съм идиот да хвърля незагасен фас,особено когато е сухо.
Няма нужда да ми я ториш , аз съм се погрижил за това , а ти се погрижи да не замърсяваш с цигарите си , изтръсквай си ги в пепелника на колата , а не навън.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: ел.стъкло като шантаво

Мнение от slowtraveler » 10 Яну 2014 14:32

Rudy написа:.. Аз съм възпитан от баща си (неговия дядо е кореняк софиянец, за преди него не знам) и си държа боклука в джоба, докато не намеря кофа.
Спомних си един стар лаф : 'Ей това не мога да разбера в градските чеда - вместо да хванат сопола и да го тръшнат с все сила на земята, те си го увиват грижливо в чиста кърпичка и си го прибират на топло в джоба tooth.gif '

А по темата - вероятно сработва защита против защипване. Може да е от клеясал механизъм или наистина мръсотия по водещите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 71 госта