Светна ми чека и след него TRC OFF и VSC

Аватар
jerryes
Мнения: 68
Регистриран на: 25 Сеп 2009 11:49

Светна ми чека и след него TRC OFF и VSC

Мнение от jerryes » 08 Авг 2012 21:43

Тази сутрин като карах жената до работа, забелязах че колата тресе леко на място все едно оборотите са ниски, но си бяха 800. Докато се прибера и ми светна Check-а. Понеже съм в Англия и след няколко дена си тръгвам за България с колата отидох веднага до Тойота и записах час за утре да я закачат на компа. Преди малко викам чакай да я запаля пак да я видя да не е угаснал biggrin.gif - не беше- остана да си свети след запалването, този път заедно с TRC OFF u VSC. Натисках копчето за тракшън контрола - никаква реакция.. Някой да има идея какво мога да очаквам? sad.gif
Toyota Avensis 2.0 VVTi D4- 2005г. 1AZ-FSE 147hp
Изображение
цены на грузоперевозки

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Светна ми чека и след него TRC OFF и VSC

Мнение от alligator » 10 Авг 2012 11:16

Някой датчик за ABS-a може да е дал фира временно или завинаги. Пробвай да изключиш акумулатора за 10 мин. и ако след това пак светнат значи проблема е по сериозен и ще трябва диагностика в сервиза.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
jerryes
Мнения: 68
Регистриран на: 25 Сеп 2009 11:49

Re: Светна ми чека и след него TRC OFF и VSC

Мнение от jerryes » 10 Авг 2012 19:10

Проблема е решен! Оказа се че свещите са за смяна - оттам грешка в MAF-a, О2 сензора и накрая от всички грешки компа се шашка и светва и грешка за тракшъна(поне така ми го обясни, ммеханика). Смених свещите и всичко заспа - няма претрисания, няма колебания в оборотите, сега се и ако разхода ми падне малко ще е супер че с тия 13-14на 100 градско дето ми ги даваше, при положение че карам спокойно и не я изцеждам ми се виждаха малко множко.. punk.gif
П.П. Незнам в България за диагностика, смяна на свещи и изчистване на гешките колко ще вземат в ТМАуто, тук ми взеха 179 паунда, което ми е много добре - даже ми я измиха накрая и ми изчистиха дебитомера.
Toyota Avensis 2.0 VVTi D4- 2005г. 1AZ-FSE 147hp
Изображение
цены на грузоперевозки

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 4 госта