CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 09 Ное 2011 22:39

Здравейте колеги, искам да ви представя една система, която разработвам от вече година самостоятелно като хоби. Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама (до някъде знам, че така излиза). Както след малко ще разкажа - това е напълно безплатна система, която разработвам в свободното си време, имаща за цел да помага на всички шофьори!

Цитат от друг форум (Honda), където съм писал по-подробно за системата:
Става дума за сайт за следене на разходите по МПС-то, напълно интернационализиран, но и българизиран. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво (между пълни зареждания - дори между тях да има частични - пак го смята правилно) според различни условия като гуми, стил на шофиране, градско/извънградско. Целта на системате да позволи на потребителите да правят следното:

- Записване на разходи в лесна за използване онлайн сервизна книжка за грижовния собственик
- Енциклопедия от статистики за всяка марка/модел МПС + възможност за сравнение на разход и най-чести ремонти между различни модели
- Да дава възможност на хората да обменят информация за местата които посещават - купили сте кола от кофти автокъща, заредили сте лошо гориво от някоя бензиностанция, направили сте ремонт, при който са си оставили ръцете или точно обратното - някой си е свършил работата както трябва? Можете да отбележите на карта къде е въпросния обект + да оставите коментар и рейтинг - скоро ще може всеки да намери информация за всички сервизи/бензиностанции/магазини/автокъщи/автомивки/тн, използвани някога от потребителите
- Да ви напомня, когато предстои да правите обслужване, да подновявате застраховка и други

Постоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено, обширно и тн. За сега всъщност могат да се правят записки за гориво, ремонти, обслужвания, покупки и тн, скоро тези функционалности ще се разширят и ще има още много.

И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:
http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending

Това е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:
http://www.carspending.com/bg/profiles/ ... -executive

Самият сайт, разбира се е:
http://www.carspending.com/

Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.
Ако все пак решите да използвате системата и намерите бъг или искате нещо добавено - можете или да използвате оранжевия бутон "FEEDBACK" от ляво на екрана или да ми пишете тук в темата. Ако имате въпроси, ще се радвам да съдействам на всеки. Когато добавя нещо ново, ще пиша в темата, в случай, че на някой не му е безразлично.

Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой :)

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 10 Ное 2011 02:49

Данъци, ГО, Технически преглед. :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Мнение от Veseliq » 10 Ное 2011 16:50

Мога да направя такива категории в "други разходи", но имам план да направя отделна секция "Данъци и застраховки" където да се описват всички такива разходи с крайна дата и да има настройка за напомняне когато наближи изтичането. Това ще го има и за обслужвания и за преглед, но за сега наистина ще направя просто категория "Данъци и застраховки" в "Други разходи", за да може да си гранулирате тези разходи преди да е готова новата секция.

Много бих бил благодарен на още обратна връзка - полезно ли ви е, какво ви е харесало, какво не ви е харесало? Тепърва много нови неща ще се качат скоро, но до тогава :)

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 10 Ное 2011 16:54

Готино е. леко и интуитивно,като изключим,че малко повече трябва да се търси категорията на определен разход. ще следя развитието :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Мнение от ss_mitko » 11 Ное 2011 19:14

На мен ми харесва до сега използвах чужди сайтове за разходите но сега вече ще ползвам този.

Аватар
iceman1234
Мнения: 123
Регистриран на: 29 Авг 2011 13:15
Местоположение: Plovdiv

Мнение от iceman1234 » 11 Ное 2011 20:16

Готино е, гледал съм подобни и съм се пробвал, да ги ползвам, но нямам рутина. Иначе - браво за персонализациите - много добра идея.
D4D & シビック Изображение

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Мнение от The enD » 11 Ное 2011 20:29

Понякога е по-добре да не знаеш колко пари точно си "хвърлил" по колата, че вземаш да се замисляш.
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Мнение от Veseliq » 11 Ное 2011 21:32

Благодаря на всички за отговорите, ако има нещо, което ви липсва, пишете ми. Ако идеята е хубава и ще е полезна на повече хора, може да не стане веднага, но ще влезе в списъка със задачки.

@The enD, дали е така? Част от идеята е точно да се замислиш. По-разумно ли е да хвърляш 1/3 или 1/2 (или при някои хора дори повече) от доходите си, заради идеята да притежаваш автомобил? Смятам, че повечето разумни хора ще се оттърват от това излишно бреме, ако е така :)

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Мнение от nikolov22 » 11 Ное 2011 23:57

няма още видове гориво за дизелите олио,биодизел,
аз съм примерно на олио и дизел
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Мнение от Win_XP » 12 Ное 2011 01:19

Сайта е супер, системата също :thumbsup:

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Мнение от Veseliq » 12 Ное 2011 23:02

nikolov22 написа:няма още видове гориво за дизелите олио,биодизел,
аз съм примерно на олио и дизел
Готов си, освен биодизел има и олио (може да го прекръстя на растително масло). В последствие ще направя да може да се добавят към бензиностанциите горива - да кажем като си избереш бензиностанция на картата, да можеш да посочиш, че там си сипал OMV MaxxMotion.

Аватар
Nily_p
Мнения: 102
Регистриран на: 07 Мар 2008 11:08
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Nily_p » 14 Ное 2011 19:38

Много съм доволен. Сайта ми допада и ще го използвам с удоволствие. :thumbsup:
Това, че караш Мерцедес не те прави ШофЬОр!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 14 Ное 2011 21:58

Досега съм ползвал www.spritmonitor.de и ако не мога да импортна като .csv файл досегашните си разходи, най-вероятно ще продължа да го ползвам, въпреки, че дизайна на нашенския сайт ми харесва повече.
Изображение

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 15 Ное 2011 01:14

още нещо, което сега забелязвам - не може да се променят данните за горивото без да се изчистят по-новите въведени данни. Просто сега намерих, че съм ги записал върху едната фактура, но не ми се трият всички за да ги въведа :thumbsup: не , че съм въвел много ама пусти мързел :whistle:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

Мнение от ToyotaPassion » 15 Ное 2011 15:20

Rudy написа:Досега съм ползвал www.spritmonitor.de и ако не мога да импортна като .csv файл досегашните си разходи, най-вероятно ще продължа да го ползвам, въпреки, че дизайна на нашенския сайт ми харесва повече.

:thumbsup: +1
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mancho123 и 56 госта